Nezařazené

Co nedělat po absolvování přijímacího pohovoru

Zavřely se za vámi dveře a vaše panika se konečně zmírňuje. Konečně je po přijímacím pohovoru na pozici, kterou byste chtěli dostat. Jenže nyní přichází druhá těžká část – čekání na výsledek. Tato část je pro většinu uchazečů o zaměstnání neméně stresující. Poradíme vám, co při čekání na zazvonění telefonu nedělat a jak být více v pohodě.

pracovní setkání žen

Základním pravidlem je nepřehrávat si v hlavě průběh pohovoru. Děláme to všichni, vracíme se do stresujících situací, vymýšlíme, co jsme měli a mohli udělat lépe. Nakonec se stresujeme ještě několik dní po události a naše sebevědomí klesá. Měli bychom si uvědomit, že je to velmi destruktivní způsob myšlení. A vyhýbat se mu myšlenkami na jiné, důležitější věci.
ukončení zaměstnání

Hledání v náznacích, které nám personalisté během pohovoru dali, není také nejlepší. Vzhledem k tomu, že personalisté vyberou nejvhodnějšího uchazeče až po absolvování všech pohovorů, neměli bychom jejich slovům podpory či uznání přisuzovat velký význam. Nemuseli jste být jediní, komu řekli, že má tuto pozici jistou. Proto nedělejte žádné závěry, dokud se vám neozvou s výsledky. Nikomu z vašich známých a rodiny neříkejte, že jste přijímací pohovor zvládli nejlépe. Počkejte a přesvědčte se po vyhlášení výsledku výběrového řízení.

Nesnažte se nic urychlit. Muže to trvat dny i týdny, než se vám firma ozve s konečným výběrem. Raději se vyptejte v rámci pohovoru, kdy přibližně máte očekávat vyrozumění. Po pohovoru už firmu ani personalisty nekontaktujte. S případnými otázkami vyčkejte a ptejte se až při zveřejnění výsledků nebo při oznamovacím telefonátu.

Pokládání otázek jako “Co budu dělat, když mě přijmou?” nebo „Co když tu práci nedostanu?“ je ovšem vhodné. Nevymýšlejte žádné katastrofické scénáře. Práce vždy byla a bude. Představte si, co uděláte jako první, až vám zavolají, že vás vzali. Jak to oslavíte, komu to řeknete jako první. A doporučujeme oslavit i neúspěch – například návštěvou kavárny, divadla nebo výletem.