Výroba závitu
Jistě každý z mužů a pánů zná. Jsou situace, kdy je potřeba vyřezat závit a na to je třeba správný postup. Jistě jej znáte, ale podívejme se na něj jen stručně, tak letem světem, jak se říká.
Nuže, to, do čeho chceme závit udělat musíme upnout do svorky. Bavíme se o závitu vnitřním. Nyní je třeba navrtat díru a to vrtákem. To jistě zvládne každý, a to i začátečník. Se závitníkem to již asi bude horší.
Ten je nutno nasadit naprosto přesně, jinak bude závit šikmý, a tudíž k ničemu, ledaže bychom to tak chtěli, o čemž se však dá s úspěchem pochybovat.
Pozor, všimli jste si slova závitník? Určitě ano. Ten je pro práci nanejvýš důležitým činitelem, a proto se na něj podíváme.
Pokud bychom chtěli jít k jádru pudla, začneme si tu vyprávět o druzích závitů, kterých je spousta a liší se v mnoha věcech. Říká se tomu geometrie závitů a pro nás nebude tolik důležitá. My se budeme zajímat čistě o nástroj, kterým to vyrobíme. Postup již tedy ve vší stručnosti máme, a tak nyní k nástroji. Tak jako závitů je mnoho, je více i závitníků. Největší rozdíl je asi v tom, že se dělí na ruční a strojní. Ruční, který se správně nazývá ruční sadový závitník, udělá závit na tři krát, strojní to zvládne najednou. Vy sami musíte tedy vědět, kolikrát jej použijete. Pokud jednou za sto let, stačí vám ruční, pokud budete dělat závity často, berte strojní, a to z nejlepšího materiálu.
Dále si můžeme tyto nástroje rozdělit na trubkové, oblé, pancéřové a tak dále.
Je to právě trapézový závitník, který si můžete objednat u renomované firmy se zárukou a bez zdlouhavého běhání. Postačí vám kliknout na modrý odkaz výše a ten vás přenese na web tohoto prodejce. Zde si v klidu domova vyberte zboží a objednejte. Pokud si nebudete něčím jisti, nebo si nebudete vědět rady, klidně si tam zavolejte. Jsou tam pro vás a připravení vám poradit.